Apples are on sale for $\$3.12$ per kilogram.
**Is the total cost of the apples proportional to the total mass?**
[[☃ radio 1]]
Learn To Be brings free online tutoring students around the United States. Volunteer and gain community service hours while helping students who need it./p>